DENVER   -  Colorado, USA

Denver, to średniej wielkości  sześćsettysięczne miasto nad rzeką  South Platte,  stolica stanu Kolorado. Rozciąga się ono na wysokości 1609m npm., stąd nazywane jest też często "Miastem na Wysokości Mili". Denver  leży u podnóża  Gór Skalistych w obszarze  dużej  aglomeracji, w skład której wchodzą również Lakewood, Aurora, Thornton, Englewood, Wheat Ridge. Miasto jest dużym ośrodkiem przemysłowym, zwłaszcza w zakresie przemysłu lotniczego, metalowego   i  samochodowego,  ale ma też swoich reprezentantów  branża  spożywcza i chemiczna.  Jako stolica stanu  Denver  jest również siedzibą władz federalnych oraz instytucji finansowych. Podstawą życia jest jednak handel.

Poza  typowymi pięknymi  widokami, które  można  podziwiać  z  przygotowanych  punktów widokowych Denver to również piękne parki, a wśród nich najważniejszy Civic Center Park z dwoma najważniejszymi  miejskimi muzeami: Colorado History Museum i Denver Museum Natural History.

Wart odwiedzenia jest też Colorado State Capitol - budynek będący siedzibą władz stanowych, niemalże do złudzenia przypominający zabudowania w Waszyngtonie. Ciekawostką jest, że trzynasty stopień znajduje się dokładnie na wysokości 1 mili n p m.

W Red Rocks Amphittheater  z  kolei  odbywa  się  wiele koncertów  zarówno  klasycznych,  jak i rocowych.

  • Wix Facebook page

   Informacje  Praktyczne

Waluta      –    dolar amerykański (USD).

Języki       –    na poziomie poszczególnych stanów językiem oficjalnym jest angielski.

Wizy           --    obywatele polscy muszą mieć wizę wydaną przez konsula Stanów Zjednoczonych;

                          nie ma moż­li­wości uzyskania wizy na granicy.

Napięcie   --     w gniazdkach 110 V i 60 Hz.

Zobacz  Również:

CHICAGO - USA

Denver,  to miasto przystosowane  do życia samotnie.  Wiele atrakcji, które proponuje jest skierowanych właśnie do osób bez pary.  Restauracje, kluby, hotele czy sklepy przygotowują dla samotnych specjalne oferty.  Jest też wiele imprez artystycznych i lokali, w których takie osoby mogą  spędzić  czas  nawiązując  kontakty  towarzyskie.   Najciekawszym i najbardziej  żywym miejscem jest Śródmieście, czyli szereg uliczek w starym  stylu, przy których mieści się większość instytucji kulturalno - rozrywkowych.  Innym sposobem na spędzanie czasu  jest kupowanie. W Denver są trzy skupiska sklepów i galerii, w których spędzają czas mieszkańcy oraz turyści. Są to 16-th Street, Downtown oraz odbudowany w wiktoriańskim stylu Larimer Square.

M&MK FASHION / 30 BIRTHDAY PARTY

styczeń 2018
październik 2017

M&MK FASHION

BERLIN FASHION WEEK / JULY  2017

SHOOTING NIGHT / DINAMARE  LOST PALAST / SOLINGEN

PRZYLAPANI NA MODZIE / GALERIA KRAKOWSKA

WYWIAD / INTERVIEW DLA SZKOŁA DAMSKIEGO STYLU

FOLLOW ME

POPULAR POST

WYWIAD / INTERVIEW

TRAWEL WITH US

ARCHIWUM BLOGA

czerwiec 2018
maj 2018
październik 2018
grudzień 2018
styczeń 2019
luty 2019
marzec 2019
kwiecień 2019
październik 2019
listopad 2019
grudzień 2019
styczeń 2020